איך אפשר לדעת כמה מגיע לי החזר מס?

מרבית אזרחי ישראל אינם מודעים לעובדה שכמעט בכל סוף שנה מגיעים להם החזרים ממס הכנסה. הדבר נובע מכך שמס הכנסה מבצע חישובי מס אחת לשנה בסוף שנה ואילו אתם, משלמים מס הכנסה בכל חודש. במידה וחלו אצלכם שינויים כאלה ואחרים במהלך שנת המס, מס הכנסה אינו ישנה דבר באופן מידי אלא רק בסוף השנה ולכן, חשוב מאוד להיות תמיד עם האצבע על הדופק. 

 

איך אפשר לדעת כמה מגיע לי החזר מס?

הבנתם שמגיע לכם החזר מס ועכשיו אתם מבקשים לדעת כיצד ניתן לבדוק מה וכמה בדיוק מגיע לכם. להלן שתי אופציות טובות לבדיקת זכאותכם להחזר מס ממס הכנסה.

 

חיים בעידן דיגיטלי

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים ניתן לבדוק כמעט כל דבר באופן מקוון והדבר נכון גם לגבי החזרי המס שאולי מגיעים לכם ממס הכנסה. תוכלו למצא ברשת מגוון סימולטורים דיגיטליים שלאחר שתמלאו פרטים ונתונים יוציאו לכם דיווח מלא של הסכום שמגיע לכם. מיותר לציין שהבדיקה הווירטואלית הזאת חינמית, זמינה ומהירה.

 

עזרה מרואה חשבון מקצועי

דרך נוספת לבצע בדיקת זכאות היא באמצעות איש מקצוע או יותר נכון רואה חשבון. ישנם רואי חשבון שיספקו לכם את השירות ללא עלות ובתנאי שתיק מס ההכנסה שלכם מנוהל או ינוהל אצלם וישנם כאלה שיגבו מכם סכום ממש סמלי עבור ביצוע הבדיקה.

 

מתי יגיע לכם החזר ממס הכנסה

ישנם לא מעט מצבים בהם מגיע לאדם הגנה פיננסית – החזר מס, אפרט להלן מספר מקרים לדוגמה בהם אכן מגיע החזר באופן מובהק – 

  • אדם שהנו שכיר ומשלם כל חודש מס במקור שמופרש על ידי מעסיקו יהיה כמעט בוודאות זכאי בסוף שנת המס להחזר מס בעקבות שינויים כאלה ואחרים שהתרחשו במהלך השנה. העובדה שהוא משלם באופן חודשי ומס הכנסה מחשב תשלומים רק פעם בשנה גורמת גם היא לשינויים שמייצרים החזרים. 
  • אדם שעובד בשתי עבודות ונמנע מכל סיבה שהיא לבצע תאום מס במהלך השנה יהיה זכאי בוודאות להחזרי מס בסוף שנת המס. 
  • אדם שהחל את השנה כעובד פעיל ובמהלך השנה פוטר מעבודתו מכל סיבה שהיא יהיה זכאי כפי הנראה להחזרי מס. 
  • מי שנולדו לו ילדים בשנת המס יהיה זכאי לנקודות זיכוי חדשות שיגרמו לכך שיגיע לו גם החזר מס. 
  • אדם שהתגרש והפך להורה יחידני יקבל בסוף שנה החזרי מס.
  • אישה שיצאה לחופשת לידה במהלך שנת המס תהיה זכאית להחזרי מס בסוף השנה.

 

בעד תהליך בדיקה מבוקר ומקצועי על ידי רואה חשבון

אמנם אנו חיים בעידן שבו ניתן לבצע הרבה פעולות מקצועיות באופן מקוון ועצמאי אולם, אני חסיד גדול של תהליכים ביורוקרטיים מבוקרים שמתבצעים על ידי אנשי מקצוע. הביורוקרטיה הישראלית מורכבת וסבוכה וכדי לצלוח תהליכים ביורוקרטיים בצורה מהירה, יעילה ומדויקת אני ממש ממליץ להיעזר ברואה חשבון מקצועי שידאג שכל התהליך יהיה מקצועי, מהיר ויעיל.

מס הכנסה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר ישיבות
Uncategorized
הובלות משרדים ברמת גן

אחרי לא מעט שנים שבהן המשרד שלכם נמצא באותו מקום החלטתם שהגיע הזמן לעשות שינוי? מעוניינים להעביר את המשרד למקום אחר, חדש ויותר יפה? אם כך, ברור מדוע אתם מתלבטים

בחירת תצוגה
נותני שרות
הדפסה תלת מימד לתעשיית המתכת

תעשיית המתכת עוברת שינויים מרחיקי לכת מבחינת תהליך הייצור, וזאת כחלק מכניסה של תהליכי ייצור מתקדמים אשר מאפשרים לחסוך באופן משמעותי בעלויות. כיצד זה מתבצע ומה חשוב לדעת לגבי הדפסה

משכנתאות
משכנתאות
משכנתא – איך לנהל משא ומתן יעיל מול הבנק?

ברוב עסקאות המשכנתא, נרצה לבצע משא ומתן מול הבנק לצורך קבלת תנאי משכנתא טובים יותר, שיקלו על העתיד הכלכלי שלנו ויטיבו עמו. ניהול המשא ומתן, חייב להיות מקצועי ויעיל, כזה