איך ממזערים פגיעה בילדים בעת גירושין?

לצערנו הרב, קורה שמערכת יחסים זוגית מסתיימת בגירושין. אם אתם זוג עם ילדים שעומד בפני תהליך גירושין, אתם כנראה רוצים שהילדים שלכם יישארו מוגנים מפני הנזקים של הליך זה. ממש לשם כך הכנו לכם מדריך קצר, בו תמצאו שלוש שיטות לסוכך על הילדים שלכם מפני נזקי הגירושין.  

 

ההשפעות של גירושין על הילדים המשותפים

גירושין הם פירוק של התא המשפחתי המשותף של בני זוג. מטבע הדברים, תהליך זה מציב קשיים מסוימים ויש לו השלכות הן על בני הזוג והן על ילדיהם. ההשפעות של הליך זה על ילדים מתועדות היטב במחקרים מתחום הפסיכולוגיה כבר מספר רב של עשורים.

פירוק של התא המשפחתי מערער את שגרת החיים של הילדים וגורם להם לטלטלה משמעותית בביטחון הנפשי. ניהול נכון של הליך הגירושין יכול להפחית את הפגיעה בילדים בצורה משמעותית. לפניכם שלוש צורות התנהלות נכונות בהליך גירושין.

 

התנהלות נכונה בין בני הזוג בתהליך הגירושין ולאחריו

רמת הסכסוך בין בני הזוג שמתגרשים תקבע בצורה משמעותית מאוד את ההשלכות שמהם יסבלו הילדים של בני הזוג. לכן חשוב מאוד, גם למען בני הזוג וגם למען הילדים המשותפים, לנהל את הליך הגירושין בצורה משותפת ונעימה ככל האפשר.

יש לנסות להגיע לפשרה בכל תחומי המחלוקת בצורה עצמאית או על ידי מגשר שמוסכם על הצדדים עוד לפני הפנייה לבית המשפט. במידה ויש צורך לפנות לבית המשפט, כדאי מאוד לנהל את המשפט בצורה מתחשבת ורגועה ככל הניתן. בנוסף לכך חשוב מאוד לשכור עורכת דין מקצועית לגירושין אשר תנסה לפשר בין הצדדים, במקום להעמיק את המחלוקות ביניהם.

 

שמירה על שגרת חיים וסדר יום אצל הילדים

הפגיעה בסדר היום ובשגרת החיים של הילדים המשותפים במהלך גירושין היא אחד הפקטורים המשמעותיים לנזקים שמהם אותם ילדים יסבלו. לכן חשוב מאוד להקפיד ככל הניתן על שמירת שגרת החיים של הילדים בזמן ההליך ולאחריו. סדר יום ושגרת חיים מסודרת תורמים לנפש יציבה אצל ילדים בכל גיל.

 

תקשורת פתוחה מול הילדים לגבי ההליך והשפעותיו

תקשורת פתוחה וכנה עם הילדים שלכם תעזור להם לעבור את הגירושין ואת פירוק התא המשפחתי בצורה רגועה יותר, ותפחית את הנזקים שעלולים להיגרם להם. חשוב מאוד להסביר לילדים (כל אחד על פי גילו) על הליך הגירושין, שלביו והשלכותיו על התא המשפחתי ועל הילדים בעצמם. כדאי מאוד לאפשר לילדים לשאול כל שאלה שעולה על דעתם ולענות עליה בסבלנות ובפירוט.

 

הקטנת הפגיעה בילדים בתהליכי גירושים – סיכום

ילדים שנמצאים בליבם של הליכי גירושין סובלים מנזקים מסוגים שונים. בכדי להימנע מנזקים אלה, חשוב מאוד להקפיד על מספר דברים. ניהול ההליך בצורה נכונה, שמירה על שגרת חיים ותקשורת פתוחה, יבטיחו את מזעור הנזקים ככל האפשר.

עורכת דין מקצועית לגירושין

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביקורת מס הכנסה
פיננסים
איך להתמודד עם ביקורת מס הכנסה של ה-IRS?

אחד העניינים שמעסיקים יותר מכל את האזרח העובד הוא המס שהמדינה גובה ממנו. עוד משחר ההיסטוריה ממלכות גבו מס מהחקלאים והאיכרים, וכיום הממשלות מפעילות רשויות מס שמטרתן לגבות מס מהאזרחים

מופע קסמים לילדים
כללי
3 דרכים להוציא את הילדים מהמסך

הטכנולוגיה עברה דרך ארוכה בשנים האחרונות. טלפונים חכמים הופכים כעת לחכמים מספיק כדי לעדכן אותך גם כשאתה לא מסתכל. ועם אפליקציות חדשות המאפשרות לך להפריע לתכנות עם הודעת התראה מותאמת

חיוב כרטיס
עסקים
5 פתרונות סליקה שווים לעסקים

בתור בעלי עסק כדאי שתכירו את פתרונות הסליקה שכדאי לכם להציע בעסק שלכם לשימוש הלקוחות שלכם. ככל שתציעו יותר פתרונות סליקה, כך תגיעו לקהל יעד גדול יותר. לא לכל לקוח