גירושים בהריון – 10 דברים שכדאי לקחת בחשבון

גירושין הם אחד האירועים הכי מטלטלים שאפשר לעבור, אולם כאשר הם מתרחשים בתקופת היריון יש להם משמעות גדולה עוד יותר. כאן נספר לכם על כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון במקרה של גירושין בתקופת הריון. 

 

בחירת עורך דין מתאים

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבחור עורך דין גירושים בהריון. כפי שתבינו, לגירושין בהריון יש מורכבות מסוימות, וכדאי שעורך הדין שלכם יהיה כזה שיודע כיצד להתמודד איתה בצורה טובה.

 

טובת הילד

למרות שאתם נמצאים בהליך גירושין, וסביר להניח שהיחסים ביניכם אינם טובים, עליכם לקחת בחשבון כל הזמן את טובת הילד ולזכור שהילד הזה הוא של שניכם.

 

מתי להתגרש

השאלה הגדולה לגבי גירושין בהריון היא מתי להתגרש. לשאלה הזו אין תשובה ברורה והיא תלויה במספר משתנים. בכל מקרה, כאשר אתם קובעים תאריך קחו בחשבון את השיקולים החשובים שתלויים בלידה.

 

השפעות נפשיות

תקופת הריון כמו גם תקופת גירושין הן תקופות שמשפיעות על הנפש שלנו, ולא בהכרח בצורה טובה. למרות הקושי, נסו להיות מאוזנים ככל האפשר, ולתת את הקשב לכל אחת מהמורכבויות הללו במינון הנכון.

 

מעורבות של האב

מטבע הדברים, בתקופה שסמוכה ללידה הילד נמצא בעיקר אצל אמא שלו. עם זאת, כדי ליצור חיבור טבעי בין הילד לאב כבר מההתחלה, מומלץ שגם האב ייקח חלק פעיל בגידול הילד כבר מהרגע הראשון.

 

מה בתי הדין יעשו

מבחינה הלכתית אין איסור להתגרש במהלך תקופת הריון. עם זאת, בחלק מהמקרים בתי הדין הרבניים יעדיפו לדחות את ההליך עד לאחר ההריון, כל זה בתנאי כמובן שאין דחיפות מיוחדת בביצוע הגירושין.

 

איך בית המשפט מתמודד עם ההריון

בדיוק כמו בתי הדינים הרבניים, גם בית המשפט לא נמנע באופן עקרוני לדון על גירושין במהלך הריון, אלא שגם כאן ייתכן והוא יעדיף לצורך הנוחות לדחות את הדיונים על חלוקת הרכוש וגובה המזונות עד לאחר הלידה, כמובן בתנאי שלא קיים סיכון לבני הזוג.

 

חלוקת רכוש

בכל גירושין מתבצעת כמובן חלוקה של הרכוש. כאשר מדובר על גירושין במהלך הריון, חלוקת הרכוש צריכה לקחת בחשבון את העובדה שילד חדש עומד להצטרף למשפחה.

 

קביעת דמי מזונות

דמי המזונות נועדו לצורך שמירה על רמה כלכלית ניאותה בקרב הילדים של הזוג המתגרש. גם כאן בית המשפט ייקח בחשבון את העובדה שיש ילד בדרך ודמי המזונות ייקבעו בהתאם, לפחות החל  מהתקופה שלאחר הלידה.

 

שמרו על עצמכן

אם אתן נמצאות בהריון במהלך תקופת הגירושין, עליכן לזכור כל הזמן שיש לכן אחריות על העובר. למרות הקושי, עליכן לוודא כל הזמן שהמתח הנפשי והקושי הרב שנלווה לתקופה הזו לא משפיע על העובר.

 

לסיכום

גירושין בהריון מציבם אתכם בפני סיטואציה מורכבת. באפשרותכם לדחות את ההליך עד לאחר הלידה, אולם ניתן כמובן לבצע אותו במהלך ההריון.

גירושים בהריון

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כלי גינון ראשית
הבלוג שלנו
כלי גינון מקצועיים – המפתח להצלחה

באמצעות שימוש בכלי גינון מקצועיים ניתן להבטיח בכמעט ביטחון מוחלט כי עבודתכם כגננים תתבצע על הצד הטוב ביותר. כלי גינון מקצועיים כאשר גנן מעוניין לרכוש ציוד, ישנם מכלול שלם של

סתימה בשירותים
בעלי מקצוע
פתיחת סתימה באסלה

האסלה היא אחת מהמקורות לסתימת ביוב ועלולה להביא לתוצאות הרסניות אם אינה מטופלת כראוי ובזמן. כולנו נמנעים מלהכניס גופים זרים לתוך האסלה, אך ישנם דברים שלא ניתן למנוע. את הסיבות

ציור של טבעת
תכשיטים והמלצות
האם ניתן להרטיב טבעת אירוסין 

אחד הרגעים המשמחים ביותר בחייה של כל אישה, הוא המעבר מחיי הרווקות לחיי הנישואין. ואולם השלב הראשון במעבר לחיי הנישואין, הינה תקופת האירוסין. הכרזת האירוסין מלווה לרוב במחווה מרגשת של