איך תוכלו לדעת האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קביעה כי אדם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית אינה קלה ודורשת הוכחה כי הנזק שנגרם קשור ישירות לרשלנות שבוצעה. לשם ביצוע קישור זה עורכי דין נעזרים במומחים בנושא. במאמר זה ננסה לסייע למטופלים המתלבטים בנושא

 

רשלנות רפואית – הגדרה

סעיף 35 לפקודת הנזיקין, 1968, קובע כי  "עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות – הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה".

בהקשר זה, רשלנות רפואית היא מצב בו איש צוות רפואי או קבוצה של אנשי צוות רפואיים אינם נוקטים בזהירות הנדרש והמצופה מהם בהתאם להכשרתם וכי חריגה זאת גרמה לנזק אצל המטופל. עו"ד רשלנות רפואית כפיר דיין יסייע למטופלים החושדים כי נפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית ויגיש תביעה בנדון, במקרה הצורך.

 

פנייה לעורך דין

כאשר מטופל מגיע לטיפול רפואי לא ניתן להבטיח לו 100 אחוזי הצלחה. על הצוות הרפואי לפעול על פי על נהלים, כולל תהליך אבחון ולאחר מכן טיפול. גם אם לא נפלו פגמים בשלבים אלה יתכנו מצבים בהם יגרם לנזק למטופל מסיבות שונות. לכן לא ניתן לקבוע שכל נזק הנגרם בעת טיפול רפואי פירושו רשלנות.

לכן, במקרה בו המטופל חושד כי נפל קורבן לרשלנות, עליו לפנות למומחים בנושא – עורכי דין העוסקים בתחום רשלנות רפואית. עורכי דין מנוסים ידעו להבחין אם אכן מדובר ברשלנות אך הם לא יסתמכו על התרשמותם וניסיונם בלבד אלא יפנו את הנושא לחוות דעת של מומחה.

 

חוות דעת

בגלל מורכבות הנושא, עורכי דין העוסקים בתחום רשלנות רפואית נעזרים באנשי מקצוע, במקרה זה מומחים ברפואה שיבחנו תביעות פוטנציאליות ויכתבו חוות דעת בנושא. בדיקות אלה כוללות בחינה של המסמכים הרפואיים שהמוסד הרפואי, בו בוצע הטיפול הרפואי, חייב לספק למטופל.

כמו כן יתכן כי המומחה יבדוק את המטופל לא לצורכי טיפול אלא לבחינת מצבו הרפואי לשם כתיבת חוות הדעת. אם המומחה יגיע למסקנה כי הצוות הרפואי התנהל באופן שחרג מהטיפול הנדרש וכי חריגה זאת גרמה לנזק רפואי, הוא יציין זאת בחוות דעתו ועל בסיסה תוגש תביעה נגד המוסד הרפואי. במקרים נדירים מוגשות תביעות גם נגד אנשי הצוות הרפואי.

 

סבלנות

מטופלים שנפלו קורבן לרשלנות רפואית ראוי שיקבלו פיצויי כספי על עוגמת הנפש וגם לצורך המשך הטיפולים לתיקון הנזק, אם הדבר אפשרי. עם זאת, עורכי דין מיומנים בתחום רשלנות רפואית יציינו לפני לקוחותיהם כי מדובר בהליך שעלול להמשך שנים ויכלול משפט אזרחי שסופו אינו ידוע מראש

רשלנות רפואית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לייק של יד ירוקה
הבלוג שלנו
תו תקן לדוד – מה זה אומר?

כשאתם קונים מוצר חדש כלשהו ממקום מורשה, סביר להניח שהוא בעל תו תקן – אחרת לא היה מאושר למכור אותו בחנויות המורשות. מהו בעצם תו תקן, ולמה כל כך חשוב

cyprus main
הבלוג שלנו
Mike kanurium hotel in Cyprus

If you are on the search for a good hotel to stay in Cyprus but you are clueless on how to go about it, you are in the right place.