ההבדל בין ספריות פינתיות לספריות רגילות

הספריות הפינתיות מככבות בבתי אב רבים. נדמה שבשנים האחרונות אלה תפסו את מקומן של הספריות הרגילות ששימשו אותנו בעבר. עובדה זו גרמה לנו להעלות מדריך בנושא שיציג את ההבדלים שבאים לידי ביטוי בין השתיים, במטרה להבין מהן הסיבות שמובילות אותנו לבחור דווקא בספרייה הפינתית. הישארו כאן ותגלו את האינפורמציה המרתקת שריכזנו בנושא.

 

ספריה פינתית – מהי?

אנו יוצאים מנקודת הנחה שאתם מכירים מקרוב את הספריות הרגילות. לכן, בחרנו להסביר בקצרה אודות הספרייה הפינתית ששמה רומז על מיקומה בחלל. שכן, זו ניצבת בפינת החדר או חלל קהילתי כלשהי (מרכז למידה, מרכזים קהילתיים ועוד), משום שהיא מעוצבת באופן כזה שמתאים לפינת החדר. כלומר, לחיבור של 90 מעלות שמתקיים בין 2 קירות.

 

ההבדל ה 1 – הגמישות או אי הגמישות בהצבת הספריות

אי אפשר לערוך השוואה בין ספריות פינתיות בהתאמה אישית לבין ספריות רגילות, מבלי לציין את אופן ההצבה של כל אחת מהן בחלל. כידוע, הספרייה הפינתית תתאים לנישה של 90 מעלות בלבד. כאשר ניתן למקם את הספרייה הרגילה בכל מקום בחדר. לדוגמא: צמוד לקיר משמאל, צמוד לקיר מימין ואפילו באמצע החדר, ללא הצמדה לקירות.

 

ההבדל ה 2 – העיצוב

ספריות פינתיות תופסות את העין יותר מאשר ספריות רגילות, פשוט בגלל שהן מעוצבות באופן ייחודי שקשה להתעלם ממנו. מי שבוחרים בספרייה פינתית, הם בדרך כלל אנשים שיש להם ניסיון בעיצוב פנים. כך שהם יודעים שמדובר בעיצוב ייחודי שהופך כל חדר פשוט ליפיפה. נוסיף להבדל זה את העובדה החשובה שנוגעת לעיצוב בהתאמה אישית, שבא לידי ביטוי בדרך כלל בספריות פינתיות בלבד ולא בספריות רגילות.

 

כך תבחרו את הספרייה המתאימה לכם

סביר להניח שבשלב זה אתם תוהים איזו ספריה תשמש אתכם על הצד הטוב ביותר. אם כך, כדאי שתבחנו לרגע את החלל שבו אתם מתכננים למקם את הספרייה. לאחר שתעשו זאת, תצטרכו לסמן את האזורים שבהם מתאים להציב את הספרייה. בשלב זה אתם תגלו אם החלל מאפשר הצבה של ספרייה פינתית או לא. נסביר שיש חללים עם פינות עגולות או תקרות נמוכות שלא מאפשרות לשלב ספרייה מסוג זה. אם זה המצב אצלכם, תצטרכו לבחור בספרייה הרגילה. שימו לב, אם תגלו שיש אפשרות להוסיף ספרייה פינתית, תצטרכו פשוט לבחור את הדגם המתאים וליהנות מספרייה מיוחדת שתעודד אוריינות ואהבה לספרים בקרב הסובבים.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את ההבדלים שבאים לידי ביטוי בין ספריות רגילות וספריות פינתיות. כנראה שבשלב זה אתם מבינים מה גורם לכל אחד לבחור בספרייה המתאימה לו מבין השתיים, כך שנותר לכם רק לבצע את הבחירה הנכונה בהתאם לסוג החלל והעיצוב הקיים בו. נאחל בהזדמנות זו שתבחרו נכון ושתתחדשו!

ספרייה פינתית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חיית מחמד
בעלי חיים
המזון המומלץ לכלבים

עולם המזון של חיות המחמד ובפרט של כלבים וחתולים הוא עצום. יש כל כך הרבה חברות שמציעות מגוון של סוגי מזון הכוללים בתוכם סוגים שונים של מרכיבים שמותאמים בדיוק לצרכים

חברת ניקיון ראשית
הבלוג שלנו
Weclean

חברת Weclean חרטה על דגלה להעניק את השירות הטוב ביותר לקהל הלקוחות, והיא מבצעת זאת בהצלחה חסרת תקדים תוך מתן שירות מיטבי עבור הלקוחות הנאמנים והמרוצים אשר מלווים אותה שנים

מטבח ראשית
עיצובים ושיפוצים
ארונות למטבח – המלצות לעיצוב המטבח

החלטתם שהגיע הזמן לשנות את המטבח שלכם ואת העיצוב שלו? מתלבטים איזה ארונות חדשים כדאי לקנות למטבח? אתם לא לבד. זה ידוע שהמטבח הוא לב ליבו של הבית ולכן כדאי

דלת פתוחה
פורץ מנעולים
מה לעשות בזמן שמחכים למנעולן?

הצורך במנעולן תופס רבים לא מוכנים לכך כלל. המנעולן לרוב מוזמן כאשר יש בעיה דחופה במיוחד הדורשת פתרון, כמו אובדן של מפתח הבית או הרס של מנעול במשרד. מאחר ומדובר