כיצד ניתן לעצב בית מחדש לאחר שנפרץ?

אם יש בביתכם דלת פלדלת (שיש שאומרים עליה כי היא "קוראת לגנב"), ואתם מתגוררים בבית שיש לו תנאים אפשריים לפריצה (ולעתים אפילו אם לא), ייתכן מאד שנתקלתם בעבר במצב הלא נעים של פריצה אליו. בחלק מהמקרים מדובר במצב שניתן לצפותו מראש – אם בשל "גל" של פריצות אצל השכנים, אם בשל תנאים "נוחים" המאפשרים זאת לגנב כאמור, ואם בשל היעדרות ממושכת מהבית.

אך בין אם מדובר במצב צפוי יחסית ובין אם לא, תמיד מדובר באירוע לא נעים שלא פעם קשה להתאושש ממנו. במיוחד אם במהלך הפריצה נשברו רהיטים ויש חפצים יקרי ערך שנגנבו כמו תכשיטים, מפתחות הרכב והרכב בעצמו, מזכרות בעלי ערך ועוד. הצורך לשנות את המרחב כמה שיותר מהר הוא מובן וטבעי. לכן, אספנו עבורכם מספר טיפים שימושיים לעיצוב מחדש של הבית שהעדיפות היא לאחר שיפוץ הבית, גם לאחר מצב לא נעים של פריצה, ובדרך שתסייע לכם להתאושש מהאירוע על הצד הקל ביותר שניתן.

 

מה לשים במקום החפצים שנגנבו?

כמעט ואין פריצה שאינה נגמרת בגניבה של חפצים כלשהם. גם אם הם לא היו בהכרח בעלי ערך כספי גבוה במיוחד, ייתכן כי ערכם הרגשי היה החשוב דווקא, ועל כן תחושת האובדן עשויה להיות קשה. עם זאת, לרוב הזמן יעשה את שלו ותתפלאו לגלות כמה חזקים אתם וכמה מרשימה יכולת ההחלמה הרגשית שלכם.

ולמרות כל אלה, עדיין אין זה אומר כי לא ניתן לזרז את התהליך באמצעות החלפת הפריט הגנוב בתחליף חדש ומשמח. ולא, לא מדובר בהכרח במוצר יקר: ניתן להוסיף לבית אמצעי תאורה חדשים ומדליקים או עציצי צמחים למשל, ואפילו צמחים מלאכותיים אם אינכם רוצים לעבוד קשה מדי, כדי להוסיף רעננות ושמחה בעלות מראה טבעי ומרגיע. מחקרים מצביעים על כך שחללי עבודה שבהם משולבים אור טבעי וצמחים ירוקים משפיעים לטובה על מצב הרוח של העובדים, ובהתאמה גם על תפוקת העובדה שלהם. בהשאלה, אם להשוות את הנתון הזה למרחב הביתי ניתן רק להניח כמה גדול הרווח הטמון בשילוב אלמנטים שכאלה במקום, וכמובן לא מבחינה כספית – אלא ברובד המשפחתי והאישי – שהוא ללא עוררין החשוב ביותר.

 

למלא את החלל

מלבד החפצים עצמם שנגנבו, לעתים קרובות אירוע הפריצה כרוך גם בשבירת אלמנטים בבית או בלכלוך של חללים שהתלכלכו. כדי לשנות "אווירה" מאותו אזור חבול ולהחליף את האסוציאציה הלא נעימה, כדאי ורצוי לעצב מחדש את האזור וכך למעשה להפוך את אירוע הפריצה להזדמנות עבורכם. במקרים של משטחים פונקציונליים שנחבלו ניתן לחשוב על אלטרנטיבה אחרת שתהיה יעילה אפילו יותר מכפי שהיה קודם, או על עיצובים חדשים המתאימים לכם יותר היום מאשר במעמד הבחירה הראשונית שלהם.

ואם אתם ממש רוצים לעשות לימונדה מלימונים, תוכלו לשאוב השראה מאותם אנשים הבוחרים לעשות קעקוע על פני צלקות שעל גופם, וכך במקרה של קיר שהתלכלך למשל לבחור שלא לצבוע אותו בלבן או בצבע האחיד שהיה שם קודם, אלא דוקא לבחור בעיטור או בכל דוגמה אחרת, שיהוו מעין "טלאי" על הקיר ולא ימחקו את מה שהיה, אלא דוקא יציינו זאת ובאופן שישאיר זכרון חיובי. יש אפשרות להוסיף אלמנטים נוספים לחדר כמו תמונה על הקיר או עציץ מלאכותי שיוסיף ירוק לאווירה.

 

הזדמנות לשינוי!

אם כבר מדברים על שינוי, למה לא לשנות גם אלמנטים אחרים בחלל שהגיע הזמן לעצב מחדש? זו ההוכחה הטובה ביותר לכך שהיחס שלכם לפריצה הפך להיות בריא וחיובי – בכך שאתם רואים בפריצה הזדמנות לשינוי באופן כללי, כאירוע לא נעים שאולי עברתם, אך הבחירה כיצד להסתכל עליו נתונה בידכם. בין הדברים שתוכלו לשנות נמנית החלפה של רהיטים ספציפיים כמו פינת אוכל או התמונות שעל הקיר, וגם שינוי גדול יותר כמו שיפוץ כולל של החלל והחלפת סטים שלמים של רהיטים וכלים.

 

החליפו את פלטת הצבעים

לפעמים איננו מקדישים מספיק תשומת לב לפרטים שכבר הפכו בעינינו למובנים מאליהם, ואף לשקופים במידת מה. כך למשל, לא רק צבעי הקירות אלא גם הווילונות, השטיחים, המפות וכלל הבדים הפרושים בחלל יכולים להיות בעלי השפעה מכרעת על מצב הרוח של השוהים במקום, ואם אתם אכן מעוניינים להחליף את פלטת הצבעים בחדר, מומלץ לבחור בצבעים מרגיעים הלוקחים בחשבון את כל האלמנטים שהוזכרו לעיל. כמובן, לא מומלץ לבחור בצבע אחד או שניים בלבד, אלא בקבוצת צבעים המתכתבים זה עם זה ומשרים את האווירה הרצויה על מי שנמצא במקום.

 

הכניסו חיוּת לבית

לאחר השיפוץ או השינוי העיצובי בחלל, כל שנותר לעשות הוא להוסיף טאצ' אחרון ולשלב במקום אלמנטים קטנים שיגרמו ל"גימור" האחרון מבחינה עיצובית. תוכלו לבחור בכלים שימושיים או פריטים דקורטיביים הניתנים להנחה על מדפים, אהילים מעוצבים לכסות בהם אלמנטי תאורה קיימים, או שילוב צמחים כאמור ואפילו צמחים מלאכותיים. גם אם תבחרו שלא לערוך שינוי מרחיק לכת כפי שתואר קודם אלא רק לכסות על מה שנפגם, כדאי לשקול רק את ההוספה הזעירה הזו, משום שאלה הפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל.

 

הוסיפו מקדמי בטיחות

לבסוף, בל נשכח כמובן את הפריטים הפונקציונליים שניתן להוסיף בבית ושנועדו להגביר את תחושת הביטחון בו. גם אם מדובר בהוספת פריטים הנראים במבט ראשון "כבדים" ועצובים, כדאי לזכור כי לכל בעיה יש פתרון עיצובי: ראשית כדאי להשקיע בגדר היקפית טובה יותר לבית ובשער חשמלי לחנייה כדי לשמור על הרכב שלכם מפני גניבה, וניתן לעשות זאת באמצעות קיר צמחים טבעי או מלאכותי, בהצבת גדר עץ בסגנון כפרי בהיר, או בבניית גדר בסגנון רשת מתכת מודרנית למשל. באשר לדלת הכניסה כמובן שניתן להוסיף על גביה עיטורים ואפילו בהתאמה אישית, וגם בסביבת מערכת האזעקה ואפילו את המערכת עצמה ניתן לעצב מחדש – אם על ידי צביעה בצבע לא שגרתי, אם בהוספת אלמנט דוקרטיבי על גביה, ואם בעיצוב שונה לחלוטין של מכשירי הקשר עצמם במערכת.

 

גנבו לכם את הרכב ומעוניינים להתחדש ברכב חדש? הכנסו לאתר קפיטל מוטורס מימון מלא לרכבים חדשים.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Anaplan competitors

Following are anaplan competitors: Entropy Triggit Adaptive Insights BOARD Entropy Entropy is a huge competitor of Anaplan, like Anaplan it also deals with the risk management, the Entropy software works

עו
עו"ד דיני משפחה
עו"ד דיני משפחה מומלץ

המשפחה שלנו היא הדבר הכי חשוב לנו בחיים, כאשר מרבית העניינים וההחלטות שאנחנו מקבלים בחיים, משפיעים באופן כזה או אחר על המשפחה שלנו. פעמים רבות, להחלטות אלו ישנם גם שיקולים

cyprus main
הבלוג שלנו
Mike kanurium hotel in Cyprus

If you are on the search for a good hotel to stay in Cyprus but you are clueless on how to go about it, you are in the right place.

מנעול גדול
נותני שרות
מנעולן באיזור חיפה

אין הרבה מצבים מרגיזים כמו להיתקע מחוץ לבית בלי מפתח. זה יכול לקרות כי הדלת שלכם היא מסוג הדלתות שנטרקות וכדי לפתוח אותן חייבים מפתח, אך זה גם יכול לקרות