בקשה לפיצוי כספי במצב סיעודי

מצב סיעודי הוא מצב בו אדם אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות, כמו אכילה, ניקוי הפרשות וצרכים, הליכה, לבישה ורחצה. במצב כזה, האדם זקוק לזולת כדי להצליח לשמור על שגרה מסוימת. אדם שמגיע למצב כזה לא צריך להיות נתון רק לחסדי הסביבה. ניתן לקבל פיצוי כספי עקב הגעה למצב סיעודי. את הפיצוי הכספי ניתן לקבל על ידי הגשת בקשה לכמה מקומות שונים, אותם נסקור במאמר.

 

פיצוי כספי מחברת הביטוח

מבוטחים בביטוח סיעודי פרטי? תוכלו לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח. כל אזרח במדינת ישראל יכול לבטח את עצמו בביטוח סיעודי פרטי. הביטוח הזה מבטיח למבוטח תשלום כספי חודשי, אם הוא יגיע למצב סיעודי. המטרה של התשלום החודשי היא לאפשר לאדם הסיעודי לעמוד בתשלומים השונים שהוא מבצע באופן שגרתי, וכן בעלות הטיפול הסיעודי שהוא מקבל.

כדי לקבל את הפיצוי הכספי מחברת הביטוח, צריך להגיש תביעה לביטוח. ניתן להגיש את התביעה באמצעות עורך דין ביטוח סיעודי. חברת הביטוח תבחן את הבקשה של המבוטח, ולפי המקרה האישי שלו הוא תפסוק פיצויים בגובה מסוים, שיועברו לו בצורה של קצבה חודשית אותה הוא יקבל.

 

פיצוי מהביטוח הלאומי

מי שאינו מבוטח בביטוח בריאות סיעודי, יכול לפנות אל הביטוח הלאומי בתנאים מסוימים. הביטוח הלאומי מאפשר קבל גמלת סיעוד, במקרים מסוימים. רק אזרחים ישראלים שהגיעו אל גיל הפרישה יכולים לקבל את הגמלה הזאת, וזאת במידה והם עומדים בתנאים שונים שהחוק מציין.

כדי לקבוע האם התובע זכאי לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי, הוא צריך להגיש מסמכים רפואיים שונים, שיוכיחו את היותו סיעודי. בנוסף, הביטוח הלאומי שולח את התובע אל בדיקת תלות. מטרת הבדיקה הזו היא לבחון כיצד והאם התובע יכול לבצע פעולות מסוימות, ובכך נקבעת רמת הסיעוד שלו.

 

ביטוח של קופת החולים

ביטוח סיעודי נוסף, דרכו ניתן לקבל פיצויים כספיים, הוא ביטוח סיעודי של קופות החולים. קופות החולים מציעים ביטוח סיעודי אחיד, כשכל קופה מציעה ללקוחות שלה את הביטוח במחיר אותו היא קבעה. גם תביעת ביטוח זה יכולה להעניק פיצויים כספיים לאדם במצב סיעודי.

 

דחייה היא לא המילה האחרונה

הגשתם תביעה לקבלת פיצוי כספי עקב הגעה אל מצב סיעודי, והתביעה שלכם נדחתה? חברות הביטוח הפרטיות, הביטוח הלאומי וקופות החולים עשויים לדחות את הבקשה שלכם, אך הדחייה היא לא המילה האחרונה. אתם יכולים להגיש ערעור על ההחלטה ולנסות לקבל בכל זאת פיצוי כספי מהגוף אליו הגשתם את התביעה.

 

השגת הפיצוי במהירות וביעילות

במקרים רבים, אנשים זקוקים לקבלת הפיצוי הכספי בצורה יעילה ומהירה. הם זקוקים לזה מכיוון שייתכן והם משלמים על טיפולים סיעודיים כלשהם סכומים גבוהים, והם זקוקים לפיצוי הכספי כדי לעמוד בתשלומים הללו. לכן, מומלץ להיעזר בעורך דין שמומחה בתחום, כדי לזרז את ההליכים בצורה מקצועית.

פיצוי כספי

 

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב לאחת התנגשות
טיפים להתמודדות
כמה עולה ביטוח חובה

קניתם מכונית חדשה ואתם מתלבטים איפה לעשות ביטוח? רוצים לשלם את הסכום הכי נמוך שאפשר? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא היחידים שמוטרדים מהשאלה כמה באמת הגיוני לשלם על ביטוחים

סרטן גליובלסטומה
כללי
מהם סיכויי ההחלמה של סרטן גליובלסטומה?

גליובלסטומה הוא גידול מוחי אגרסיבי, הידוע גם בשם גליובלסטומה מולטיפורמה. הוא יוצר מצב מסכן חיים ויש לו זמן הישרדות חציוני של 15 חודשים בלבד. עם זאת, הוא גם נדיר. גליובלסטומה

ספר נגד ג'וקים
נותני שרות
הדברה לעסקים

אתם פותחים עסק חדש? רוצים להבטיח שלא יהיו מזיקים במסעדה שלכם או בבית הקפה שאתם עומדים לפתוח? אם כך, כדאי שתדעו שעל שירותי הדברה שמיועדים לעסקים אתם פשוט לא יכולים